GIS Day

Udział Zielonego Patrolu 16 w grze terenowej.

GIS Day to międzynarodowa i coroczna impreza użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society and Association of American Geographers.
Odbywa się zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej.

 

W środę 20  listopada, uczestnicy Zielonego Patrolu, pod opieką p. Anny Pawelec stawili się na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach,
by wziąć udział w grze terenowej
„GIS&GO”  organizowanej w ramach obchodów GIS Day.

 

Po uroczystym rozpoczęciu, grupa obejrzała wystawę „Mapy w ujęciu historycznym”, prezentowaną przez autora p. Jacka Grzybałę.

 

 

O godz. 10.00, zostały nam wręczone  zestawy zagadek. Celem Gry, w której braliśmy udział, jako jedna z pięciu grup,  było odnalezienie umieszczonej w terenie skrytki zawierającej Pudełko z Kartą z unikalnym kodem dostępu, który należało  wpisać w Aplikacji w celu umożliwienia edycji mapy terenu.

Po szybkim odgadnięciu zagadek wybiegliśmy w rozszyfrowane miejsca. Udało nam się odnaleźć dwie skrzynki. Dwie kolejne odnalazła grupa studentów, z którą rywalizowaliśmy o pierwsze miejsce.

 

 

Pierwsza sktrzynka schowana była w kieleckim parku.

 

Druga, przy grobie Wojtka Szczepaniaka na Stadionie, trzecia i czwarta (któych nie zdobyliśmy ) na Wietrzni i na Karczówce.

 

Z odnalezionymi skrzynkami, ponownie wróciliśmy na Politechnikę.
Za pomocą odpowiedniej aplikacji wprowadziliśmy do systemu miejsca, przez które prowadził
nasz bieg. Dodatkowo musieliśmy wzbogacić je ciekawymi opisami oraz zdjęciami.

 

W dniu 27 listopada otrzymaliśmy mailowe powiadomienie o zajęciu  I miejsca!!!