SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 24 września 2012 r., uczniowie Gimnazjum nr 7, przyłączyli  się do  ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.
Pod opieką wychowawców i nauczycieli, uczniowie porządkowali obszar osiedla Słoneczne Wzgórze wg przygotowanego
 wcześniej harmonogramu.

Celem akcji było:

• Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego;
  • Uświadomienie dzieciom, młodzieży i dorosłym  niebezpieczeństw, grożących życiu ludzi spowodowanych dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego.
  • Zachęcenie młodzieży  do wzięcia udziału w ogólnoświatowym Dniu Sprzątania Świata i rozumienie znaczenia tej akcji
    dla Życia na Ziemi.

Szkolną akcję wspierał wydział Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta, od którego szkoła otrzymała jednorazowe rękawiczki.

Wśród społeczności lokalnej,  przeprowadzona została zbiórka makulatury. Była ona efektem działalności Zielonego Patrolu,
który kilka dni wcześniej rozwieszał ulotki informacyjne o zbliżającej się akcji.