ŹRÓDŁA EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH

-kreowanie świadomości ekologicznej, wśród młodzieży gimnazjalnej

Tuż przed feriami, dnia 11 stycznia klasa 2b uczestniczyła w lekcji ekologicznej prowadzonej p. Annę Kwiecień.
Tematem przewodnim były zagadnienia związane ze sposobami ograniczenia niskiej emisji.

Opiekunka Zielonego Patrolu, w dniu 9. listopada brała udział w spotkaniu organizowanym przez firmę ATMOTERM, na którym otrzymała materiały dydaktyczne przygotowane dla nauczycieli do wykorzystania na zajęciach w szkołach.
Co prawda scenariusz zajęć do naszej szkoły nie dotarł, ale i tak lekcja przebiegała zgodnie z założeniem prowadzącej.

Lekcja rozpoczęła się od krótkiego wykładu, następnie uczniowie, podczas pogawędki podawali sposoby ograniczenia emisji CO2
do atmosfery. Na zajęciach został wykorzystany plakat (gazetka na grudzień).
Gimnazjalisci dowiedzieli się jakie są przyczyny i objawy zaczadzenia.

Podczas zajęć również została wykorzystana strona internetowa : klimat dla ziemi.pl

Dzięki niej uczniowie mogli przekonać się m.in. jaki jest udział poszczególnych źródeł energii w światowej produkcji elektrycznosci
oraz jakie państwa na świecie emitują najwiecej CO2

Wiedza, która przekazywana jest młodemu pokoleniu, podczas tego typu zajęć na pewno będzie procentować w przyszłości.