OSZCZĘDZAMY WODĘ I ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ

REALIZACJA DZIAŁAŃ ZMNIEJSZAJĄCYCH ZUŻYCIE WODY I ENERGII ELEKTRYCZNEJ W SZKOLE

W tym roku szkolnym zostały wyremontowane łazienki. Naklejki  informujące o oszczędzaniu wody, którzy przygotowali nasi poprzednicy zostały zniszczone. Postanowiliśmy wykonać nowe by przypominały o oszczędnym korzystaniu z wody i dokładnym zakręcaniu kurków. Wykonaliśmy również kilka nowych naklejek przypominających o oszczędzaniu energii elektrycznej.

W pierwszej kolejności opracowaliśmy  projekty naklejek. W czasie pracy  wykorzystaliśmy gotowe obrazki- cliparty firmy Microsoft oraz program do edycji  grafiki. Wykonaliśmy po jednym projekcie zachęcającym do oszczędzania energii i wody :

energia.jpg

woda.jpg

27 kwietnia 2011 roku, w naszej szkole przy kranach i włącznikach światła znalazły się ekologiczne naklejki, które wykonały uczestniczki Zielonego Patrolu Naklejki, swoje miejsce znalazły w toaletkach, salach lekcyjnych, a także na korytarzach i głównym holu.
Mamy nadzieję, że poprawi to stan środowiska, w którym na co dzień przebywamy.