WIZYTA W LOP

Dnia 15.02.2011 roku, nasz Zielony Patrol numer 35 udał się wraz z zaprzyjaźnionym Szkolnym Kołem Ligi Ochrony Przyrody, który działa przy naszej szkole do Zarządu Okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach, mieszczącego się na ulicy Sienkiewicza 68. Na miejscu zostały przeprowadzone bardzo interesujące zajęcia, dzięki którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na tematy:

·         najstarsze drzewo na świecie

·         najstarsze drzewo w Polsce

·         najstarszy dąb w Polsce

·         najpopularniejszy dąb w Polsce

·         najpotężniejsze drzewo na świecie

·         najwyższe drzewo na świecie

·         Kim są dziobak i kolczatka australijska i w jakich warunkach żyją?

·         Dlaczego misie koala są takie „leniwe”?

Obejrzeliśmy także krótkie filmiki, które pokazały nam jak rodzi się mały kangurek, jak żyją strusie, kim jest diabeł tasmański, w jaki sposób wykluwają się krokodyle itp. Zajęcia sprawiły nam wiele radości, a za aktywny udział każdy uczestnik utrzymał wspaniałe gadżety: planszę o ptakach drapieżnych, broszurkę na temat „skałki i wychodnie skalne” oraz książkę pt. „Zagrożone gatunki w województwie świętokrzyskim”.