W AUTOBUSIE ENERGETYCZNYM

5. 03.20016 Zielony Patrol odwiedził „ Autobus Energetyczny – mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Autobus – laboratorium pojawił się na mostku na ul. Sienkiewicza i można było zobaczyć jego wyposażenie oraz zapoznać się z przygotowanym programem edukacyjnym.
Przewodniczka przedstawiła nam najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii.

Uczniowie Zielonego Patrolu poznali:

- Najnowsze rozwiązania dla infrastruktury wodno – ściekowej.
- Sposoby efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole.

- Ogniwa fotowoltaiczne – urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej ( zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną

- Rozwiązania dla energetyki wiatrowej

- Kolektory słoneczne

- Perlatory – nakładki na kran zwiększające optycznie strumień wody poprzez jej napowietrzanie co daje duże oszczędności
w zużyciu wody

- Przeciwprądowy wymiennik ciepła

- Energooszczędne oświetlenie

- Energooszczędne przeszklenia

- Biomasę stałą – organiczne paliwo pochodzenia roślinnego wykorzystywane do produkcji ciepła

- Pompy ciepła

„ Podróż” energetycznym autobusem zwiększyła naszą świadomość odnośnie zmian klimatu. Poznaliśmy przyczyny tych zmian oraz działania jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać w domu i w szkole.

Wzbogaceni cennymi informacjami, gorące wyjście zakończyliśmy zimnymi lodami.